Főoldal Írjon nekünk! Disclaimer Térkép/Sitemap
GO!
» PE gyorskötők
» KPE nyomócső
» Karmanytúk
» Gyorskötők
» Könyökök
» T idomok
» Végzárók
» Egyéb eszközök
PE gyorskötők

PE NYOMÓCSÖVEK f20-315mm-ig



Alkalmazási terület:

A PE nyomócsövek és idomok elsősorban hideg ivóvíz vezetésére szolgálnak, 20˙C-on a termék nyomásfokozatának megfelelően a táblázatban megadott értékeknél nem nagyobb üzemi nyomáson (vezetékben mérhető legnagyobb nyomásérték). Ilyen körülmények között a csővezeték várható élettartama 50 év.
  • MSZ 7908/1 minőségű cső esetén ivóvízvezetékek és általános belső túlnyomással igénybevett tertületeken.
  • MSZ 7908/2 minőségű cső esetén földbe fektetett gázvezetékek létesítésére.
Polietilén elektrofúziós, sima végű és tompahegesztésű idomok:
A PE csőidomok felhasználhatók MSZ 7908/1 és MSZ 7908/2 szabványoknak megfelelő méretű PE csövek kötésére. A PE idomok úgy vannak méretezve, hogy a hozzájuk rendelt csőosztályok tartós szilárdsági követelményeinek megfeleljenek.
PE gázvezeték esetén a maximális üzemi nyomást az MSZ 7908/2 (1.3.5.) pont táblázata határozza meg.

A Pipelife Kft forgalmazza a PE idomrendszer szereléséhez, hegesztéséhez szükséges komplett eszközrendszert is.

Alkalmazható:
  • Épületen belül
  • falhoronyban
  • falon kívül bilincsel szerelve
  • szerelőszekrényben
  • Épületen kívül
  • földbe fektetve

Szabványok, engedélyek:
A PE csöveket az MSZ 7908/1 és MSZ 7908/2 szabványnak megfelelő minőségben gyártjuk különböző névleges üzemi nyomásfokozatban. A névleges üzemi nyomás értékei 20C hőmérsékletű víz szállítására vonatkoznak. A részletes alkalmazástachnikai információk a POLIETILÉN KPE NYOMÓCSÖVEK ÉS CSŐRENDSZEREK ÉPÍTÉSE című alkalmazástechnikai kézikönyvben találhatók.

Épületen belüli alkalmazás:
  • Falhornyokban történő vezetésnél a szokásosnál szélesebb és mélyebb hornyot kell kialakítani, hogy a cső hőtágulására lehetőség legyen. Különösen fontos ez a leágazásoknál és irányváltozásoknál.
  • Födém és faláttöréseken való átvezetésénél csőhüvelyt kell alkalmazni.
  • 10 méteres egyenes szakasz beépítése esetén be kell iktatni egy csőlírát vagy irányváltozást
  • A PE nyomócsövet a falhoz bilinccsel kell rögzíteni, erre legalkalmasabb a műanyag bilincs.
  • A csövet meghatározott helyeken elmozdulásmentesen, a többi helyen lazán kell megfogni, hogy a hossztengelye irányában elmozdulhasson.
  • Két csőlíra közé csak egy szilárd megfogást szabad alkalmazni. Szilárd megfogásnak kell tekinteni az elzáró szerelvényeket is, melyeket a falhoz kell rögzíteni, hogy a működéskor fellépő erőket ne adhassa át a PE csővezetékre.



printer » Nyomtassa ki ezt az oldat Back 
Pipelife Hungária Műanyagipari Kft.
Kishegyesi út 263
4031 Debrecen

Tel: +36.52.510-700
Fax: +36.52.510-701

» info@pipelife.hu